Nuo senų laikų parfumerijos pasaulyje arabiški kvepalai yra laikomi pavyzdine kvepalų rūšimi, kuri išsiskiria ypatingai maloniais ir visiškai nenuspėjamais aromatais. Arabiškuose kvepaluose dažnai dominuoja muskuso, jazminų bei gintaro kvapų natos, kurios leidžia sukurti prabangius, ilgam į atmintį įsirėžiančius kvapus.
Arabiški kvepalai yra laikomi nišinės parfumerijos lyderiais. Šiuos kvepalus visada lydi iki smulkmenų išieškotos kvapų natos, kurios ne tik ypatingai pamalonina uoslės receptorius, bet ir leidžia mėgautis ilgai išliekančiu ant odos kvapu.
Nors kvepalų meno užuomazgos atsirado dar laikais, kai egzistavo Senovės Egiptas, tačiau būtent arabiškoje kultūroje buvo išvystytos ir ištobulintos naujoviškos kvapų gamybos technikos. Arabai ne tik įvaldė kvepalų gamybos meną, bet ir sukūrė klestinčią prekybą kvapais ir prieskoniais.
Daugelį metų kvepalai buvo klasifikuojami pagal žmogaus lytį. Parfumerijos pasaulyje vyravo tam tikri stereotipai, kurie nubrėždavo aiškias ribas tarp vyriškų ir moteriškų aromatų. Moterims skirtuose kvepaluose įprastai vyraudavo gėlių ir vaisių aromatai. Vyriškuose kvepaluose dominavo medienos, tabako ir odos kvapų kompozicijos.